příspěvková organizace Ministerstva kultury

účinkující hosté na Festivalu masopustních tradic ve Strání

1. ročník
rok 1987 (27.-28.2.)
Folklorní skupina Selčan při MOS Selec, okres Trenčín
Soubor písní a tanců Světlovan ZK ROH k.p. Zeveta Bojkovice
Soubor písní a tanců Javorina OB Strání
Cimbálová muzika Strýci ZK ROH Moravských skláren Květná
Ženský sbor ze Strání
Vlasta Grycová, Květná

2. ročník
rok 1988 (12.-13.2.)
Folklorní skupina Sliačanka při JRD Lisková Pod Chočom
Folklorní skupina při SPO Hamry u Hlinska
Valašský soubor Kašava při JZD Podhoran Fryšták
Folklorní soubor Javorina Strání při ZK ROH Moravské sklárny Květná
Cimbálová muzika Strýci při ZK ROH Moravské sklárny Květná

3. ročník
rok 1989 (27.-28.1.)
Folklorní skupina z Bystřice pod Lopeníkem při OB
Folklorní soubor Rozmarýn z Újezdce při ZO SSM JZD Uh.Brod
Folklorní skupina z Dobrkovské Lhoty při ČSPO
Folklorní soubor Ponitran při Pedagogické fakultě v Nitře
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci při ZK ROH Moravské sklárny Květná

4. ročník
rok 1990 (16.-17.2.)
Folklorní skupina Javorinka z Miškech Dedinky
Folklorní soubor Lipovjan z Lipova
Skupina Bal do Sabre z Bagnasca, Itálie
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání

5. ročník
rok 1991 (8.-9.2.)
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání
ZK, Moravské sklárny Květná
Národopisný soubor Vonica MKZ Krumvíř
Folklorní soubor Kopaničiar ZK odborů Slov. armaturka Myjava

6. ročník
rok 1992 (28.-29.2.)
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání ZK FOS Crystalex Květná
Národopisný soubor Haná z Velké Bystřice
Folklorní soubor Chemolakár z Smolenice
Folklorní soubor Lange Wapper z Antverp, Belgie

7. ročník
rok 1993 (19.-20.2.)
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání ZK FOS Crystalex Květná
Národopisný soubor Olšava, Uh.Brod
Folklorní soubor Devín při ZK Apollo Slovnaft, Bratislava
Javorinka - dětský folklorní soubor ZŠ Strání
Folklorní soubor Mistřín, Svatobořice - Mistřín

8. ročník
rok 1994 (11.-12.2.)
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání
Folklorní soubor Viens sur le Pont, Hondschoote z Francie
Národopisný soubor Radošov z Veselí nad Moravou
Slovácký krúžek z Brna

9. ročník
rok 1995 (17.-18.2.)
Folklorní soubor Javorina a cimbálová muzika Strýci, Strání
Národopisný soubor Pentla, Boršice u Buchlovic
Slovenské gajdošské sdružení, Bratislava
Děti ze Strání

10. ročník
rok 1997 (7.-11.2.)
Národopisný soubor Včelaran, Topolná
Folklorní soubor Gymnik, Bratislava
Národopisný soubor Javorina a CM Strýci, Strání
Dechová hudba Straňanka, Strání (?)

11. ročník
rok 1998 (20.-24.2.)
Folklorní soubor Marýnka, Vracov
Folklorní soubor Javorina a CM Strýci, Strání
Folklorní soubor Ekonom, Bratislava, Slovensko
gajdoši: P.Popelka, K.Popelková, Bohdanka Štanclová
Gajdošská muzika souboru Pálava
finalisté děts.pěv.soutěže ve Strážnici: Ondřej Jankových, Dagmar Grebíková

12. ročník
rok 1999 (12.-16.2.)
Folklorní soubor Dolina, Staré Město
Folklorní soubor Javorina, Strání a CM Strýci, Strání
Folklorní soubor Břeclavan, Břeclav
Dětská cimbálová muzika Husličky, Strání
Gajdošská muzika souboru Pálava

13. ročník
rok 2000 (3.-7.6.)
Folklorní soubor Bokréta, Szany, Maďarsko
Folklorní soubor Praslica, Kozárovce, Slovensko
Folklorní soubor Valašský Vojvoda, Kozlovice
Folklorní soubor Javorina a CM Strýci, Strání

14. ročník
rok 2001 (23.-27.2.)
Folklorní soubor Kunpanjija Pupnat, Korčula, Chorvatsko
Folklorní soubor Zobor, Nitra, Slovensko
Old Stars Hradišťan, Uh.Hradiště CM Linda
Folklorní soubor Javorina a CM Strýci, Strání
Dětské folkl. soubory Husličky, Javorinka, Strání

15. ročník rok 2002 (8.-12.2.)
Folklorní soubor Rozmarýn, Újezdec u Luhačovic
Folklorní soubor Portáš, Jasenná, Slovensko
Folklorní soubor Technik, Bratislava, Slovensko
Folklorní soubor Javorinka a CM Strýci, Strání

16. ročník
rok 2003 (28.2.-4.3.)
Váh, Púchov
Demižón, Strážnice
CM Vojtek + Grunik, Ostravice
Javorin Strání + CM Strýci
Kýčer, Turá Lúka
Javorina, Strání

17. ročník
rok 2004 (20.-24.2.)
Slovácký soubor Kyjov a CM Jury Petrů
Folklórny súbor Trenčan z Trenčína, SR
Folklorní soubor Gaudeamus, Praha
Folklorní soubor Kasanka, Moravské Lieskové, Slovensko
Folklorní soubor Javorina, Javorinka, CM Strýci Strání
Dušan Holý

18. ročník
rok 2005 (4.-8.2.)
Kumpanjija Pupnat, Korčula, Chorvatsko
Doudlebské Folklorní sdružení Soumrak, Jihočeský kraj
Folklorní soubor Poľana ze Zvolena
Folklorní soubor Světlovan, Bojkovice
Ženský soubor Nivnička
Folklorní soubor Javorina, Javorinka, CM Strýci Strání

19. ročník
rok 2006 (23.-28.2.)
Folklorní soubor Klas, Kralice na Hané
Folklorní soubor Šmykňa, Ostrava
Folklórný súbor Lubená z Poluvsia, Slovensko
Folklorní soubor Kopaničár, Starý Hrozenkov

20. ročník
rok 2007 (15.-22.2.)
Taneční skupina z Euratsfeldu, Rakousko
Kalina z Babic a CM Stanislava Gabriela
Brezová z Brezové pod Bradlom
Vypálkovci z Prahy
Pokladare z ostrova Lastovo, Chorvatsko
FS Javorina+ skupiny fašančárů ze Strání

21. ročník
rok 2008 (1.-5.2.)
CM Danaj a Malá taneční skupina Strážnice
FS Handrlák Kunovice
FS Striebornica, Piešťany, Slovensko
FS Kohoutek, Chrudim
FS Javorina+ skupiny fašančárů ze Strání

22. ročník
rok 2009 (20.-24.2.)
FS Očovan z Očové, Slovensko
FS Radošov, Veselí nad Moravou
Jihočeský FS Kovářovan
FS Vsacan, Vsetín
FS Javorina+ skupiny fašančárů ze Strání
Gabriela Vermelho

23. ročník
rok 2010 (12.-16.2.)
FS Vizovjánek, Vizovice
FS Baldrián, Pardubice
Bokréta, Szany, Maďarsko
FS Vranovčan, Vranov nad Topoľnou, Slovensko

24. ročník
rok 2011 (3.-8.3.)
FS Mladosť, Banská Bystrica
Podjavořičan Telč
sboreček žen z Lipova a HCM Jožky Staši

Z A S Í L ÁN Í    N O V I N E K   M A I L E M – ZDE

 

M  u  z  e  j  n  í     k  a  v  á  r  n  a     –     o  t  e  v  ř  e  n  a   (út–so)

 

NOVÁ KNIHA

„UHERSKÝ BROD 1918–1938“

NOVÁ KNIHA

„KOMENSKÝ ZNÁMÝ NEZNÁMÝ“

PŘEHLÍDKA MUZEJNÍCH FILMŮ

„MUSAIONFILM 2019“

VÍTĚZNÝ PROJEKT

„ŘEMESLO JAK VYŠITÉ“


kontakt informace muzeum odkazy

Muzeum Jana Amose Komenského

Přemysla Otakara II. 37
688 12 UHERSKÝ BROD
Česká republika, EUROPE

tel.: +420 572 63 22 88-9

www.mjakub.cz

muzeum@mjakub.cz

ID datové schránky: iw39kef

OTVÍRACÍ DOBA

VSTUPNÉ

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP

PRONÁJMY SÁLŮ A PROSTOR

CENÍK kopírovaného materiálu

měsíční pozvánky 2019:

KVĚTEN, ČERVEN

info pro transport výstav

Fakturační údaje
Výroční zprávy MJAKUB / CMN
Zřizovací listina
Interní protikorupční program

Všeob. obch. podmínky (e-shop)
Sloupový sál

Atrium

Japonská zahrada

ON-LINE KATALOG KNIHOVNY

 

Veřejné zakázky

GDPR

Ministerstvo kultury ČR

Asociace muzeí a galerií ČR
Profesní etický kodex ICOM

– INFORMACE DLE ZÁKONA 106/1999