příspěvková organizace Ministerstva kultury

Videotéka MJAKUB -- vlastní filmy muzea

DVD č. E001--E091 (stav k 30. 7. 2014) -- 144 filmů

Filmy je možno zhlédnout v expozici muzea.

Kopie videofilmů jsou pro veřejnost k prodeji: 1 DVD za 200 Kč.
Příjem objednávek - ZDE


nové přírůstky

E091 Zahraniční folklorní soubory 2014, 63 min.
E090 Židovská svatba, 56 min.
E089 Přijďte na svatbu! 2013 – Haná, 73 min.
E088 Tříkrálové koledování 2013, 77 min.
E087 Pod šable, pod šable 2014, 105 min.
E086 Vlčnovské úvazy, 35 min.
E085 Hody s právem ve Spytihněvi 2012
E084 Obraz Panny Marie
E083 Tak šel čas -- 25let s tancem Pod šable
E082 Fašank Strání 2012 -- sestřih
E081 25 let festivalu fašanku ve Strání

MUZEUM J. A. KOMENSKÉHO V UH. BRODĚ

historie muzea
(3 filmy):

Historie a současnost Muzea JAK v Uh.Brodě (1989) (90 let muzea), 24 minut, E001/1
Muzeum J.A.Komenského 1898 – 1998 (100 let muzea), 9 minut, E008/2
Proměny muzea (2008) (110 let muzea), 26 minut, E060

depozitáře (1 film):

Muzeum JAK v Uh.Brodě (1988), 17 minut, E001/2

expozice (1 film):

Japonská zahrada v Uh.Brodě, 15 minut, E010/2

videokronika Muzeum a publikum (17 filmů):

Otevření muzea JAK 28.3.1992, 24 minut, E003/1
Muzeum a publikum 1992 – 1994, 40 minut, E005/1
Muzeum a publikum 1995, 28 minut, E005/2
Muzeum a publikum 1996, 32 minut, E006/1
Muzeum a publikum 1997, 30 minut, E006/2
Muzeum a publikum 1998, 21 minut, E006/3
Muzeum a publikum 1999, 22 minut, E006/4
Muzeum a publikum 2000, 26 minut, E007/1
Muzeum a publikum 2001, 27 minut, E007/2
Muzeum a publikum 2002, 35 minut, E007/3
Muzeum a publikum 2003, 28 minut, E021/1
Muzeum a publikum 2004, 29 minut, E030/1
Muzeum a publikum 2005, 26 minut, E034/1
Muzeum a publikum 2006, 25 minut, E048/1
Muzeum a publikum 2007, 20 minut, E055
Muzeum a publikum 2008, 28 minut, E062
Muzeum a publikum 2009, 41 minut, E071
Muzeum a publikum 2010, 33 minut, E079

výstavy (2 filmy):

Chladná krása z ohně - platnéř Hynek Minarčík, 13 minut, E054
Historie šitá na míru, 13 minut, E058

pořady (3 filmy):

Zvykoslovný rok a děti v Muzeu J.A.Komenského UB, 11 minut, E014/3
Orbis pictus aneb okna do XVII. Století, 35 minut, E015/1
Tajemná zákoutí Muzea J. A. Komenského, E039/1

Přijďte na svatbu! (1 film):
Vlčnovská svatba (2009) - FS Vlčnovjan (r. Marta Kondrová), 44 minut, E065

přednášky (2 filmy):

Po stopách Kristových, 28 minut, E002/5
Létající drahokamy, 21 munut, E043/1

Festival masopustních tradic FAŠANK (obec Strání) (19 filmů):

Služebníci masopustní basy, 10 minut, E010/1
Fašank Strání 1990, 34 minut, E001/3
Fašank Strání 1999, 35 minut, E009/2
Fašank Strání 2000, 49 minut, E010/4
Fašank Strání 2001, 26 minut, E011/2
Fašank Strání 2002, 38 minut, E011/3
Fašank Strání 2002 - Tak si tu žijeme aneb fašanky 2002, 14 minut, E011/4
Fašank Strání 2002 - 15 let festivalu fašanku ve Strání, 75 minut, E014/2
Fašank Strání 2003, 32 minut, E014/1
Fašank Strání 2004, 40 minut, E023/1
Fašank Strání 2005, 39 minut, E025/1
Fašank Strání 2006, 34 minut, E037/1
Fašank Strání 2007 / Za našima humny, 94 minut, E042
Fašank Strání 2007 - sestřih, 44 minut, E053
Fašank Strání 2008 - sestřih, 34 minut, E056
Fašank Strání 2009 - Strání sobě, 113 minut, E063/1
Fašank Strání 2010 - Ej, fašanku, fašanku, 58 minut, E066/1
Fašank Strání 2010 - Fašank Strání 2010 (sestřih), 43 minut, E066/2
Fašank Strání 2010 - Jaký kroj, tak sa stroj, 120 minut, E067

masopust (3 filmů):

Nestabilní stabilita aneb stabilní nestabilita (Březová), 7 minut, E009/3
Poklad na ostrově Lastovo (Chorvatsko), 27 minut, E050/1
Masopust v Havřicích 1965 (Havřice, Komňa), 9 minut, E064/1-2

Portréty osobností (5 filmů):

Pastelová krása (Zuzana Hapáková-Osavčuková), 15 minut, E001/4
František Kožík, 35 minut, E004/1
Martin Sochor-Uprka - Akvarely, 14 minut, E004/2
František Peňáz, 23 minut, E010/5
Farář Jan Kornek, 38 minut, E028/1

Záznamy rozhovorů (1 film):

Josef Ryšavý (1919-2003) - poslední hospodář z domu čp. 57 - Vlčnov, 20 minut, E057

Kroje (2 filmy):

Straňanské kroje (přehlídka), 46 minut, E069
O straňanském kroji (přednáška), 25 minut, E070

Folklor (17 filmů):

Bílovská svatba – Včelaran, 29 minut, E001/5

Legendy moravského folklóru I. 2002, 75 minut, E012/1
Legendy moravského folklóru II. 2003, 96 minut, E016/1
Legendy moravského folklóru III., 100 minut, E024/1
Legendy moravského folkloru V., E041/1

Národopisný den v Uherském Brodě 1996, 65 minut, E017/1
Gajdoši (setkání dudáků z Čech, Moravy, Slovenska a Rakouska, 124 minut, E047/1

Přišli hosté z daleka i blízka – Strážnice 2003, 119 minut, E018/1
Přišli hosté z daleka i blízka – Strážnice 2002, 108 minut, E019/1
Přišli hosté z daleka i z blízka - 2005, 93 minut, E026/1
Přišli hosté z daleka i z blízka 2007, E045/1

Gaudeamus Praha, 23 minut, E023/2

Tancuj, milá, tancuj - Horňácké slavnosti 2005, 35 minut, E029/1
Keď já umrem, co ně dáte - Horňácké slavnosti 2005, 76 minut, E029/2
Horňácké slavnosti ve filmových dokumentech, 120 minut, E051/1

Setkání Olšaváků 2006, 25 minut, E040/1
Když sem šél po Brodě (Olšava 2006), 80 minut, E044/1

Zahraniční folklorní soubory (2 filmy):
Zahraniční folklorní soubory, E036/1
Zahraniční folklorní soubory 2010 (Atrium muzea), E068

Uherský Brod (6 filmů):

Rekonstrukce radnice v Uh.Brodě (1989), 21 minut, E002/1
Oslavy 730. Let Uherského Brodu 2002, 60 minut, E015/2
Uherskobrodské orloje, 16 minut, E035/1
Za město krásnější - budování v časech socialistických, 18 mïnut, E059
Uherskobrodské metamorfózy, 6 minut, E061
Strom života - z dílny akad. sochaře Daniela Trubače, 26 minut, E080

Videoarchiv Uherskobrodska (2 filmy):

Svatba Šumice (dozvučení něm.filmu) 196?, 15 minut, E002/2
Dolní Němčí kinematografické, 50 minut, E008/4

Etnologie (13 filmů):

Kroky do ticha, 16 minut, E002/4
Poslední straňanský švec (1994), 23 minut, E002/6
Slet čarodějnic, 25 minut, E008/1
Hody ve Strání 2000, 31 minut, E009/1
Hody ve Strání 2005, 65 minut, E031/1
Pálení pěsniček, 12 minut, E009/4
Jízda králů Skoronice 2001, 29 minut, E013/1
Hody s věncem a káčerem Skoronice 2001, 35 minut, E013/2
Rukávce (Nivnice), 12 minut, E013/3
Na tom světě hrbatém (nová verze), 25 minut, E022/1
Pouť ve Skoronicích, 21 minut, E027/1
Nejstarší vyšívačka v Nivnici - Marie Víceníková, 21 minut, E028/2
Příprava švýcarského sýru, 21 minut, E033/1

Židovství (2 filmy):

Tragédie lidu Davidovy hvězdy, 95 minut, E003/2
Židovský hřbitov v Uh.Brodě, 13 minut, E013/4

Betlémy (5 filmů):

Kostelní betlémy východní Moravy, 43 minut, E004/3
Slovenské betlémy, 24 minut, E004/4
Lidový živý betlém 2000, 32 minut, E009/5
Lidový živý betlém 2001, 35 minut, E011/1
Folklórní betlém a betlémští kováři 2002, 30 minut, E012/2

Jan Amos Komenský (1592 – 1670) (2 filmy):

Dva poutníci (Hieronymus Bosch, J.A.Komenský), 30 minut, E008/3
Labyrint světa a ráj srdce, 16 minut, E012/3

Uherskobrodsko (2 filmy):

Nivnice, 22 minut, E010/3
Myslivost v Nivnici, 50 minut, E046

Muzejnictví (1 film):

Z Uh.Brodu na Sibiř aneb Krasnojarské ….., 26 minut, E013/5

Kinematograf múz (13 filmů):
televizní cyklus

Kinematograf múz I - 1. díl (Archiv), 60 minut, E072/1
Kinematograf múz I - 2. díl (Kuriozity), 60 minut, E072/2
Kinematograf múz I - 3. díl (Tradice), 54 minut, E073/1
Kinematograf múz I - 4. díl (Duchovnost), 67 minut, E073/2
Kinematograf múz I - 5. díl (Umění), 60 minut, E074/1
Kinematograf múz I - 6. díl (Místa), 53 minut, E074/2
Kinematograf múz I - 7. díl (Paměť), 56 minut, E075/1
Kinematograf múz I - 8. díl (Národopis), 58 minut, E075/2
Kinematograf múz I - 9. díl (Prehistorie), 64 minut, E076/1
Kinematograf múz I - 10. díl (Architektura), 56 minut, E076/2
Kinematograf múz II - 11. díl (Muzeum a film), 54 minut, E077/1
Kinematograf múz II - 12. díl (Muzeum ve filmu), 58 minut, E077/2
Kinematograf múz II - 13. díl (Film v muzeu), 62 minut, E078

Školství (1 film):

Cestou světla, 60 minut, E020/1

Záznamy různých vystoupení (4 filmy):

Historická taškařice Los Pupkos - color, 65 minut, E032/1
Historická taškařice Los Pupkos - sepia, 65 minut, E032/2
Labyrint světa a ráj srdce - Divadlo Husa na provázku, 110 minut, E038/1
Historická taškařice 2, 124 minut, E049/1

Nezařazeno (2 filmy):

Všechno je jinak (hrad Lukov), 13 minut, E002/3
Čtvero ročních období ve fotografii Pavla Popelky, 2x12 minut, E052