příspěvková organizace Ministerstva kultury

Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR 2020

Pozvání na Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR

 

Tradiční den otevřených dveří, pořádaný Ministerstvem kultury, bude probíhat 28. září 2020 od 10.00 do 17.00 hodin. Zájemci z řad veřejnosti se mohou těšit na komentované prohlídky interiérů, nahlédnout do oslnivých reprezentačních sálů. V Nostickém paláci bude možnost prohlédnout si reprezentační prostory paláce, které nyní slouží k pořádání konferencí či protokolárních akci, pracovnu ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením, obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, kapli Nanebevzetí Panny Marie a přes skleněný průhled i slavnou majorátní nostickou knihovnu.

 

V přízemí paláce se představí 29 příspěvkových organizací Ministerstva kultury se svým programem pro děti i dospělé! Děti i ostatní návštěvníci se mohou těšit například na výstavu šperků HandMade Dreams Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, tvořivé dílničky, výrobu loutky, k vidění bude výroba šindele či perníkové formy, na vyzkoušení budou čekat retro počítače a retro hry. Malí i velcí si prohlédnou historický vůz Aero 50 ze sbírek Národního technického muzea v Praze nebo zasednou do lavice k J.A. Komenskému. Program zpestří krátká představení loutkového divadla a hudba různých žánrů. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2020 v Nostickém paláci, který vždy žil a stále žije kulturou.

 

Vstup zdarma.

 

Upozornění pro návštěvníky:

Vstup bude možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám a s ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude regulován.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 15 - 20 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.30 hodin.

 

Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci bude vstup do Nostického paláce podmíněn použitím roušky nebo jiného prostředku na zakrytí dýchacích cest.

 

https://www.facebook.com/ministerstvokulturycr/videos/427003961804294