příspěvková organizace Ministerstva kultury

MUSAIONfilm 2017 – F@IMP 2.0

MUSAIONfilm 2017 – F@IMP 2.0

 

V České republice proběhne poprvé MEZINÁRODNÍ FESTIVAL MUZEJNÍ AUDIOVIZE. Místem jeho konání je Uherský Brod, Muzeum Jana Amose Komenského. Stane se tak u příležitosti zdejšího jubilejního 20. ročníku soutěžní přehlídky MUSAIONfilm 2017, která se letos propojila s mezinárodní soutěží FAIMP 2.0. Tu pořádá Mezinárodní výbor ICOM pro audiovizi, nové technologie a sociální média – AVICOM. Festival získal záštitu ministra kultury České republiky Mgr. Daniela Hermana.

 

Od 13. do 15. června (út–čt) se návštěvníci festivalu v Muzeu J. A. Komenského budou moci zúčastnit projekcí, diskuzí, semináře a retrospektivy MUSAIONfilmu. O hlavní cenu – Černého Janka a 3 čestná uznání v kategoriích krátkého, středně dlouhého a dlouhého filmu je přihlášeno celkem 20 snímků od nás a ze Slovenska.

Do Mezinárodního festivalu FAIMP 2.0 se přihlásilo celkem 34 projektů, jež budou k nahlédnutí v novém moderním sále muzea – Informatoriu – na audiovizuálně řešených panelech. Zvítězilo celkem 26 projektů v 10 kategoriích (25) a 1 hlavní ceně. Pro ceny a k účasti do Uherského Brodu jsou pozváni zástupci institucí z Austrálie, Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. Očekává se přítomnost expertů z Chorvatska, České republiky, Finska, Guatemaly, Maďarska, Číny, Pákistánu, Ruska, Švýcarska a Zambie. Pro vítězné trofeje si přijedou autoři projektů např. z Treťjakovské galerie nebo Fundace Gala-Salvador Dalí. Ceny jim osobně předají zástupci Ministerstva kultury, Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem, Města Uherského Brodu zastoupeného senátorem Patrikem Kunčarem a osobnosti českého muzejnictví reprezentovány spolupořádajícím Českým výborem ICOM. Zahraniční účastníci uspořádají vlastní konferenci nazvanou „Setkání kontinentů prostřednictvím digitální a sociální interpretace muzejních projektů“.

 

MUSAIONfilmu se proto zúčastní celá řada významných světových muzejníků, za všechny stojí za to jmenovat pana Janose Tariho, předsedu ICOM-AVICOM, či Carinu Jaatinen členku předsednictva ICOM.


Pro účastníky a hosty festivalu je připraven bohatý kulturní program a slavnostní pohoštění. Vystoupí jak domácí soubor Olšava s tanečníky a muzikou, tak i hudební uskupení HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica v koncertu „Ozvěny Velkomoravské říše do třetího tisíciletí“.

 

Zástupce médií zveme na tiskovou konferenci do Červeného salonku muzea ve středu 14. 6. 2017 ve 13.00 hodin.

 

www.musaionfilm.cz


20. ročník přehlídky muzejních filmů

 


href="http://navrcholu.cz/"> src="http://c1.navrcholu.cz/hit?site=103957;t=lb14;ref=;jss=0"
width="14" height="14" alt="NAVRCHOLU.cz"
style="border:none" />