příspěvková organizace Ministerstva kultury

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)

 

Pro dnešní setkání s dětmi vyrobila zručná kolegyně, paní Kadlčíková, krásné látkové maňásky, které nám doslova pomáhaly číst pohádkový příběh. Děti během čtení vyráběly domečky pro tři prasátka a zjišťovaly, které materiály je snadné odfouknout a které už ne. Velkou radost jim udělalo, že si směly vyrobit svůj vlastní deník a zážitky z našeho setkání si tam mnozí rovnou nakreslily nebo nechaly zapsat.

Bavilo nás i malované čtení, které objevilo skryté rezervy ve slovní zásobě a chybět nesmělo ani povídání o fašanku a popeleční středě.

 

Použitá literatura:

Trnková, Klára, Trnka, Jiří - Český rok, vydal: STUDIO trnka s.r.o., 2009, kapitola: Maškary

Časopis Bertík: Jak Honza muzicíroval (malované čtení)

Moerbeek, Kees - Tajný deníček malého prasátka, vydal: REBO.cz, 2014

 

 

Rodičům doporučujeme:

www.celeceskoctedetem.cz:

„Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". – Stačí 20 minut denně. Každý den.“

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

se do kampaně Česko čte dětem aktivně zapojilo od ledna 2017. Kromě čtení se budou děti věnovat i činnostem určených na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně kouzelného světa fantazie. Těšíme se proto na první návštěvu dětí, otevřených nejednomu velkému dobrodružství, jež na ně čeká na stránkách knížek nebo také v muzejních depozitářích!


Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 10.)