příspěvková organizace Ministerstva kultury

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 11.)

 

Dnešní setkání jsme se snažili udělat trochu jiné, více akční, protože děti z lesního dětského klubu budou více času během jara a léta trávit venkovními aktivitami.

Čtení jsme samozřejmě nevynechali a po nezvyklé pohádkové knize jsme vybrali i oblíbené malované čtení na téma jaro a návštěva muzea. Poté se děti pustily do soutěžení. Dva týmy se snažili vyrobit z nažehlovacích korálků vytrvalejší káču, lovily se dřevěné rybičky a hledala cesta malým labyrintem. Dětské úsilí bylo natolik nehrané, že jsme měli všichni radost, když soutěž dopadla nerozhodně. Jako speciální cena bylo překvapení ve formě malé voliéry a odborný komentář našeho muzejního pracovníka.

Prodlouženou návštěvu jsme využili i ke shlédnutí expozic s ukázkami zdobení velikonočních kraslic.

 

Použitá literatura:

Freyová, Lena - Sbírka motýlů, vydalo Vydavatelství - Wydawnictwo OLZA, Český Těšín 1998

 

 

Rodičům doporučujeme:

www.celeceskoctedetem.cz:

„Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". – Stačí 20 minut denně. Každý den.“

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

se do kampaně Česko čte dětem aktivně zapojilo od ledna 2017. Kromě čtení se budou děti věnovat i činnostem určených na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně kouzelného světa fantazie. Těšíme se proto na první návštěvu dětí, otevřených nejednomu velkému dobrodružství, jež na ně čeká na stránkách knížek nebo také v muzejních depozitářích!