příspěvková organizace Ministerstva kultury

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)

 

Poslední letošní setkání s dětmi z dětského klubu Jabloňka proběhlo krátce před Vánocemi a program byl vybrán podle jejich přání, zahrát si opět divadlo.

K četbě jsme tedy sáhli po půvabné knížce Jana Svěráka - Kuky se vrací a pustili se do výroby Kukyho s kapitánem von Hergotem, Anušky i s jeho sporťákem nebo Plazivce, který nad topením skutečně ožil.

Improvizované divadelní představení bylo odměnou lektorkám, které s dětmi pravidelně dochází za každého počasí do našeho muzea.

 

Rodičům doporučujeme:

www.celeceskoctedetem.cz:

„Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". – Stačí 20 minut denně. Každý den.“

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

se do kampaně Česko čte dětem aktivně zapojilo od ledna 2017. Kromě čtení se budou děti věnovat i činnostem určených na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně kouzelného světa fantazie. Těšíme se proto na první návštěvu dětí, otevřených nejednomu velkému dobrodružství, jež na ně čeká na stránkách knížek nebo také v muzejních depozitářích!


Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 8.)