příspěvková organizace Ministerstva kultury

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)

 

Výtvarnice, paní Marie Zábranská věnovala pro náš projekt autorskou knihu pohádek Kočičí škola. Děti poslouchaly s takovým zaujetím, že se čtení neustále protahovalo a pomohl až příslib, že si knížku můžou odnést do školky. Paní Zábranské tímto velmi děkujeme.

Po čtení se vždy rádi pouštíme do tvorby nějakého výtvarného dílka a proto jsme si tentokrát vyrobili stojánek na pastelky a štětce, který nám bude při příštích setkáních užitečným pomocníkem.

 

Rodičům doporučujeme:

www.celeceskoctedetem.cz:

„Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". – Stačí 20 minut denně. Každý den.“

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

se do kampaně Česko čte dětem aktivně zapojilo od ledna 2017. Kromě čtení se budou děti věnovat i činnostem určených na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně kouzelného světa fantazie. Těšíme se proto na první návštěvu dětí, otevřených nejednomu velkému dobrodružství, jež na ně čeká na stránkách knížek nebo také v muzejních depozitářích!


Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 9.)