příspěvková organizace Ministerstva kultury

ZRUŠENO - XXIV. seminář Společenstva českých knihařů

Odkaz ZDE

 

XXIV. seminář Společenstva českých knihařů

08.10.2020 – 10.10.2020

Uherský Brod

 

Společenstvo českých knihařů letos koná svůj pravidelný vzdělávací seminář v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. Akce je otevřena všem přátelům knihařského řemesla, nejen členům spolku. Zatímco v minulém roce v Plzni převládaly teoretické přednášky, letos jsou zařazeny i praktické dílny. Jinak zůstává schéma nezměněné - přednášky, dílny, prodej knihařských potřeb, vernisáž výstavy Knižní vazba,  páteční společenský večer s tombolou a neformální posezení s přáteli při večeři ve čtvrtek a v sobotu. Beze změn je způsob registrace, účastnický poplatek a příspěvek vystavujících autorů.

 

Program zahajuje ve čtvrtek večer naše hostitelka Magdalena Ďurďová komentovanou prohlídkou muzea, která určitě stojí za účast. Speciálně pro nás budou vystaveny vzácné tisky Komenského děl ze sbírek muzea. Předtím, už v průběhu odpolední registrace, bude v rámci Kaleidoskopu možnost konzultací a prohlídky funkcí webu www.knihari.cz. Stále zůstává otevřená možnost pro vás, kdo chcete v Kaleidoskopu sdělit své krátké téma zájemcům, kteří budou přijíždět.
Odborné příspěvky v pátek a sobotu se letos věnují zejména praktickému knihařství, ale nechybí ani příspěvky z historie knižní vazby a výzdobné techniky. Po oba dny je možnost zakoupit zboží u přítomných prodejců.

 

Ubytování, snídaně a obědy si zajistí účastníci sami, mohou využít doporučených odkazů. Společenský páteční večer bude připraven jako několika chodová večeře s výběrem z menu. Konkrétní jídlo z několika nabídek si budete moci vybrat při příjezdu, doporučujeme přijet včas. Tam prosím odevzdejte i své příspěvky do tomboly. Vítány jsou zejména věci, které mají vztah ke knihařství. Při příjezdu si můžete vybrat také skupinu pro pracovní dílnu, pokud bude činnost dělená kvůli omezeným prostorám.

Všichni účastníci semináře obdrží tašku s tištěným programem, dárkem semináře a sborníkem přednášek. Vystavující knihaři dostanou katalog výstavy Knižní vazba 2020 v ceně své účasti, ostatní si jej budou moci zakoupit.

Součástí semináře je výroční členská schůze. Letos je jí vyhrazen delší čas a prosíme každého člena o účast. Schůze bude volit novou radu pro tříleté období a bude tak rozhodovat o dalším směřování spolku.

 

Výstava Knižní vazba 2020 v prostorách muzea bude otevřena slavnostní vernisáží v pátek v 17 hodin. Kromě aktuálních prací našich knihařů, vzhledem k výročí 200 let od narození Boženy Němcové,  bude vystavena rovněž kolekce 30 vazeb knihy Babička (viz výzva sběratelky Marty Zemanové). V rámci vernisáže proběhne také vyhlášení výsledků Žákovské soutěže v knižní vazbě 2020. Vystavující knihaři, registrujte se jak na seminář, tak na výstavu.


Těšíme se na vás. Přípravný tým: Pavla LukasováMagdalena ĎurďováMarek Staša

 

 

 

 

Mimořádné opatření v souvislosti s rozšířením onemocnění COVID-19.
Od 1. září 2020 při vstupu do všech vnitřních prostor našeho muzea je nutná
ochrana dýchacích cest ROUŠKOU.
Děkujeme za pochopení.

 

 

„J S M E   M U Z E U M   Z O D P O V Ě D N É   A   B E Z P E Č N É“

 

A   K   T   U   Á   L   N   Ě : NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD | PROVOZ KNIHOVNY od 8. 6.


virtuální návštěva muzea on-line / ZDE

 

2020–2022 Národní oslavy výročí Jana Amose Komenského


 


Z A S Í L ÁN Í    N O V I N E K   M A I L E M – ZDE

 

M  u  z  e  j  n  í     k  a  v  á  r  n  a

 

 

kontakt informace muzeum odkazy

Muzeum Jana Amose Komenského

Přemysla Otakara II. 37
688 12 UHERSKÝ BROD
Česká republika, EUROPE

tel.: +420 572 63 22 88-9

www.mjakub.cz

muzeum@mjakub.cz

ID datové schránky: iw39kef

OTVÍRACÍ DOBA

VSTUPNÉ

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP

PRONÁJMY SÁLŮ A PROSTOR

CENÍK kopírovaného materiálu

měsíční pozvánky 2020:

ČERVEN

info pro transport výstav

Fakturační údaje
Výroční zprávy MJAKUB / CMN
Zřizovací listina
Interní protikorupční program

Všeob. obch. podmínky (e-shop)
Sloupový sál

Atrium

Japonská zahrada

ON-LINE KATALOG KNIHOVNY
Koncepce sbírkotvorné činnosti MJAKUB 2021–2025

Koncepce rozvoje MJAKUB 2019–2023

Veřejné zakázky

GDPR

Ministerstvo kultury ČR

Asociace muzeí a galerií ČR
Profesní etický kodex ICOM

– INFORMACE DLE ZÁKONA 106/1999