příspěvková organizace Ministerstva kultury

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)

 

Blátivá středa 29. listopadu otevřela dětem z Újezdce u Luhačovic další tajemství ze zákulisí knihovnické práce. Tentokrát jsme zvládli hned několik příběhů z knihy Knihovnické pohádky. Jedna z nich byla náhodně o skřítkovi Knižníkovi s modrou čepičkou.

Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)Po povídání o tom, jak vznikají knížky, jsme si vyzkoušeli, jak se asi v dobách Gutenbergových pomocí techniky tisk z výšky, dostávaly obrázky do knih.

 

Použitá literatura:

Pospíšilová Zuzana - Knihovnické pohádky, vydal: Grada, Praha 2016

Trnková Klára - Český rok, vydal: STUDIO trnka s.r.o., Praha 2009

 

Rodičům doporučujeme:

www.celeceskoctedetem.cz:

„Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". – Stačí 20 minut denně. Každý den.“

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě

se do kampaně Česko čte dětem aktivně zapojilo od ledna 2017. Kromě čtení se budou děti věnovat i činnostem určených na rozvíjení rytmiky, jemné grafomotoriky, ale hlavně kouzelného světa fantazie. Těšíme se proto na první návštěvu dětí, otevřených nejednomu velkému dobrodružství, jež na ně čeká na stránkách knížek nebo také v muzejních depozitářích!


Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)Pohádky pro Jeníčka (CČČD 7.)