příspěvková organizace Ministerstva kultury

Na březích Nilu

speciální doprovodný program k výstavě

20. 6.–29. 9. 2023
určeno pro žáky ZŠ a studenty SŠ (vždy přizpůsobeno věku)
délka programu: 30–45 min.
zvýhodněné vstupné: 50 Kč za žáka (skupiny max. 15–20 žáků, ped. doprovod zdarma)

 

 

Srdečně Vás zveme na novou výstavu "Na březích Nilu" pořádanou spolu s Národním muzeem – Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur.


Prostřednictvím sbírkových předmětů výstava představí obyvatele starověkého nilského údolí a životní prostředí, které je obklopovalo a které dalo vzniknout jedněm z nejstarších civilizací. V rámci tří hlavních částí můžete objevit jednu z nejdelších řek světa, budete rovněž zavedeni do egyptské zahrady, jež byla místem lásky i symbolem věčného života. Zvířecí svět, úzce propojený s pantheonem bohů, ukáže rozličné živočišné druhy, jejich význam i typická vyobrazení. Starověcí řemeslníci, o nichž výstava pojedná také, totiž zvířecí motivy často využívali, například pro výzdobu sošek, amuletů či rakví.


Pro školní výpravy máme k výstavě připraven i pracovní list. S jeho pomocí objevíme významná místa starověké říše, naučíme se psát své jméno v hieroglyfech, poznáme zvířata Egypťanů nebo zkusíme odhalit, jakým řemeslům se obyvatelé Egypta a Núbie věnovali. Prohlédneme si i lidské a zvířecí mumie. Víte, co vlastně mumie je? Přijďte to zjistit k nám na výstavu.


Výstava trvá od 17. 6. 2023 do 1. 10. 2023 a kromě Národního muzea své sbírky zapůjčilo i Městské muzeum Moravská Třebová.


Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Na březích Nilu